 |
Komunikaty |

|
 |
DRUKI |
Szkody należy zgłaszać na adres:
UNIQA TU. S.A.
Serwis do Likwidacji Szkody
Na stronie internetowej: www.uniqa.pl
wejdź w zakładkę:
SZKODY ROSZCZENIA
Wybierz kategorię ubezpieczeń DOM MIESZKANIE i kliknij ZGŁOŚ ZDARZENIE
następnie wybierz kategorie UBEZPIECZENIE PRZY CZYNSZU LOKATORA i wypełnij formularz zgłoszeniowy.
Lub
TELEFONICZNIE
Dla złaszajacych Szkodę:
42 63 44 844
|
 |
Przetargi |

|
 |
Wynik Przetargów |

|
 |
TVG |

|
|
Zwracamy się z prośbą do wszystkich mieszkańców o udział w internetowym głosowaniu publiczności na zgłoszony projekt, pt.:
„Zwiększenie ilości zieleni na Osiedlu”
( Szczegóły projektu są podane w opisie zamieszczonym na stronie j/n. lub bezpośrednio: https://spolecznik20.pl/spoldzielnia-pomyslow/1191 )
Jak już wcześniej informowaliśmy SGB – Bank Spółka Akcyjna ogłosił konkurs, do którego został złożony projekt pt. jw. z nadzieją otrzymania dofinansowania na zazielenienie naszego Osiedla.
W terminie do 25.11. 2017 r. trwa głosowanie publiczności.
Każdy może głosować, kto zaloguje się na stronie www.spolecznik20.pl i ma prawo oddać 1 głos dziennie, jednak nie więcej niż 10 głosów ogółem.
Proszę o codzienne wsparcie oddając swój głos, jak również
w miarę możliwości zaproście swoich znajomych do głosowania.
Bardzo potrzebne jest wsparcie bo konkurencja jest bardzo duża.
Z góry dziękujemy za oddane głosy .
|
Tablica informacyjna ustawiona obok budynku wielorodzinnego przy ul. Krasińskiego 7, w którym w pierwszej kolejności na tym osiedlu wprowadzono oświetlenie LED w pomieszczeniach wspólnego użytkowania, zrealizowane w ramach Projektu „Karpackie Inicjatywy Lokalne 2”, dofinansowane przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Drugim budynkiem objętym tym zadaniem, w którym zainstalowano oświetlenie LED jest budynek wielorodzinny przy ul. Krasińskiego 13.
Łącznie zainstalowano 48 plafonów z diodami i czujnikami.
|
Tablica informacyjna ustawiona obok budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Krasińskiego 17, na którego dachu zamontowane są panele fotowoltaiczne w wyniku realizacji zadania, pt.: „Elektrownia słoneczna 1,8 – 2,0 kWp – ogniwa fotowoltaiczne” w ramach Programem „Karpackie Inicjatywy Lokalne 2” w pełni finansowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Łącznie zamontowano trzy zestawy po trzy panele fotowoltaiczne na oddzielnie na każdy obwód zasilania w energię elektryczną po dwie klatki schodowe.
Budynek wielorodzinny mieszkalny posiada sześć klatek schodowych.
|
Mieszkańcy Osiedla Krasińskiego w trosce o czyste powietrze. |
W myśl powiedzenia „zacznijmy zmieniać świat na lepsze począwszy od naszych gospodarstw domowych – bo na to mamy bezpośredni wpływ” - członkowie Spółdzielni Mieszkaniowej „Krasińskiego” aktywnie włączają się do realizacji „Programu Ograniczenia Niskiej Emisji dla Miasta Gorlice”, poprzez realizację zadań proekologicznych.
Mieszkańcy osiedla wspólnie z proekologicznymi organizacjami pozarządowymi: Stowarzyszenie „Partner dla Przedsiębiorczości” w Gorlicach i Stowarzyszeniem „Ekopsychologia” w Zakliczynie w ramach Projektu „Karpackie Inicjatywy Lokalne 2” ; przy pełnym dofinansowaniu z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, podjęli realizację zadania zmierzającego do ograniczenia zanieczyszczenia powietrza.
Zrealizowano zadanie pt.: „Ograniczenie emisji zanieczyszczenia środowiska wskutek zmniejszenia zużycia energii elektrycznej przez wprowadzenie inteligentnego, energooszczędnego oświetlenia LED w pomieszczeniach wspólnego użytkowania w budynkach wielorodzinnych”.
Zakres prac obejmował modernizację oświetlenia klatek schodowych, ciągów komunikacyjnych piwnic i oświetlenie zewnętrzne dwóch budynków wielorodzinnych dwuklatkowych. Łącznie zamontowano 48 plafonów, każdy wyposażony w diody, mikrofalowy czujnik ruchu, a lampy instalowane na zewnątrz dodatkowo wyposażone w czujnik zmierzchu.
Prognozowane efekty z realizacji inicjatywy odniosą bezpośredni użytkownicy, lokalna społeczność i środowisko naturalne.
Korzyści finansowe dla mieszkańców, to 60 do 80 % niższe opłaty za zużytą energię elektryczną.
Obniżone koszty eksploatacyjne - utrzymania oświetlenia. Praktycznie brak potrzeby wymiany tradycyjnych żarówek (bo ich brak) i naprawy lamp.
Lampy LED emitują stabilne światło – brak efektu stroboskopowego, są odporne na wibrację i wstrząsy.
Przyjazne dla środowiska dzięki „czystej produkcji” , brak szkodliwych i niebezpiecznych substancji w procesie technologicznym takich jak: ołów (Pb), kadm ( Cd), rtęć (Hg ).
Brak problemu z utylizacją lamp LED, które mogą być naprawialne i modernizowane.
Możliwość 100% - ego recyklingu – do budowy opraw LED wykorzystywane są materiały taki jak: aluminium, PC, miedź.
Nie występuje szkodliwe promieniowanie UV.
Zmniejszone zużycie energii elektrycznej produkowanej tradycyjnie z węgla kamiennego lub brunatnego, spowoduje istotne ograniczenie emisji do środowiska dwutlenku węgla CO2 , redukcję pyłu zawieszonego (smog ! ! ), redukcję emisji SO2.
Już po krótkim okresie eksploatacji użytkownicy bardzo pochlebnie wyrażają się o funkcjonowaniu oświetlenia LED, a dobre wyniki eksploatacji skutkują tym, że mieszkańcy pozostałych nieruchomości domagają się od administracji Spółdzielni modernizacji pozostałych instalacji.
Wiemy, że w wyniku dobrych opinii użytkowników jest rozważane przez administrację dalsze rozszerzenie stosowania tego typu oświetlenia.
Zrealizowane zadanie w ramach „Karpackiej Inicjatywy Lokalnej 2”dzięki dofinansowaniu przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, przyniesie w ponad pięciokrotnie większe efekty od wcześniej zakładanych po wdrożeniu oświetlenia LED w pozostałych klatkach schodowych, co już zostało postanowione.
W końcowym efekcie zainwestowane środki finansowe NFOŚ i GW w pozornie drobne zadanie przyniosą tym razem liczące się efekty ekonomiczne , społeczne, a przede wszystkim ekologiczne.
Podejmujmy inicjatywy proekologiczne i korzystajmy z wsparcia finansowego NFOŚ i GW, bo to ma głęboki sens.
|
Panele fotowoltaiczne na budynku wielorodzinnym. |
Po raz pierwszy w naszym mieście panele fotowoltaiczne na dachu budynku wielorodzinnego przy ul. Krasińskiego 17.
„Program Ograniczenia Niskiej Emisji dla Miasta Gorlice między innymi promuje rozwój wykorzystywania energii odnawialnej.
Zgodnie z Prawem energetycznym odnawialne źródła energii, to źródła wykorzystujące w procesie przetwarzania energię wiatru, promieniowania słonecznego, geotermię, fal i prądów morskich, spadku rzek, biomasy, biogazu pozyskiwanego w różnych znanych technologiach.
Energia słoneczna jest strumieniem niewyczerpalnego ciepła i światła docierającego na powierzchnię ziemi. Technologia wykorzystywanej energii słonecznej znajduje obecnie zastosowanie do wytwarzania energii ciepła lub energii elektrycznej. Przemiana energii słonecznej w energię elektryczną otrzymujemy za pomocą paneli fotowoltaicznych.
Na terenie Miasta Gorlice są eksploatowane panele fotowoltaiczne o różnej mocy, ale największą instalację fotowoltaiczną posiada Szpital specjalistyczny im. H. Klimontowicza , która łącznie liczy 554 panele fotowoltaiczne.
Mając świadomość, że wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii to redukcja emisji gazów cieplarnianych – bardzo pożądany efekt ekologiczny, ale również oczekiwany efekt ekonomiczny.
Członkowie Spółdzielni Mieszkaniowej „Krasińskiego” wspólnie z organizacjami pozarządowymi: Stowarzyszeniem „Partner dla Przedsiębiorczości” w Gorlicach i Stowarzyszeniem Ekopsychologia w Zakliczynie zrealizowali w ramach Projektu „Karpackie Inicjatywy Lokalne 2”, zadania pt.: „Elektrownia słoneczna 1,8 – 2,0 kWp – ogniwa fotowoltaiczne”, przy pełnym dofinansowaniu z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Głównymi podzespołami instalacji fotowoltaicznej oddanej do eksploatacji są:
• moduły fotowoltaiczne polikrystaliczne, wykonane z wykrystalizowanego krzemu;
• falownik ( inwertor ) – przetwornik mocy, urządzenie elektryczne zamieniające prąd stały na prąd przemienny;
• elementy złączne i akcesoria: skrzynka rozdzielcza, zabezpieczenia zmiennoprądowego, ogranicznik przepięć, okablowanie;
Instalacja ta połączona z instalacją oświetleniową pomieszczeń wspólnego użytkowania w budynku w pełni zabezpiecza jego zapotrzebowanie na energię elektryczną, a nadwyżki prądu kierowane są do publicznej sieci elektrycznej.
Efekt ekologiczny: zmniejszenie emisji CO2 o około 900 kg /rok, pyłów zawieszonych ( smog ) i innych zanieczyszczeń powietrza.
Efekt ekonomiczny: produkcja „czystej” energii na potrzeby własne pokryje koszty zużycia energii elektrycznej oświetlenia pomieszczeń wspólnych w budynku sześcioklatkowym
Pamiętajmy, że czyste środowisko naturalne, to lepsze nasze zdrowie i naszych bliskich, których kochamy – dbajmy o czyste środowisko jak o własne zdrowie.
|
Zwiększenie ilości zieleni na Osiedlu „KRASIŃSKIEGO”. |
Prośba o wspierający głos na projekt pt.:
Zwiększenie ilości zieleni na Osiedlu „KRASIŃSKIEGO”.
SGB – Bank Spółka Akcyjna ogłosił konkurs do którego złożyłem projekt pt. jw. z nadzieją otrzymania dofinansowania na zazielenienie Osiedla.
W terminie do 25.11. 2017 r. trwa głosowanie publiczności.
Każdy może głosować kto zaloguje się na stronie www.spolecznik20.pl kliknij w spółdzielnia pomysłów-przeglądaj projekty- wpisz nazwę projektu bądź Gorlice. każdy zalogowany użytkownik ma prawo oddać 1 głos dziennie , jednak nie więcej niż 10 głosów ogółem.
Proszę o codzienne wsparcie oddając swój głos jak również
w miarę możliwości zaprosić swoich znajomych do głosowania.
Bardzo liczę na wsparcie bo konkurencja jest duża.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Karol Mazur
|
Spółdzielnia Mieszkaniowa "KRASIŃSKIEGO" posiada do wynajęcia lokal o powierzchni użytkowej 11,5 m2 oraz przyległy lokal o powierzchni użytkowej 5,7 m2. o łącznej powierzchni 17,2 m2 położone w budynku Spółdzielni Wyżej podana powierzchnia najmu stanowi podstawę do naliczania czynszu.
Osoby zainteresowane prosimy o kontakt. 18 353 71 26

|
|
 |
SZYBKI KONTAKT Ciepłowniczy
|
|
|